سالن پرورش قارچ

سالن پرورش قارچ

خيلي وقته دنبال اينم که يه کار جديد شروع کنم ، من کارمند اداره کشاورزيم و ارشد گياه پزشکي دارم . يه روز تو اداره به همکارام گفتم که ميخوام يه کاريو شروع کنم که درآمد خوبي داشته باشه ، ميخواستم نظر شما رم بدونم ، چند نفر گفتن گلخونه بزن چن نفر ديگه م گفتن پرورش قارچ . فکر بدي به نظر نميومد ازشون تشکر کردم رفتم سراغ کارم . کارم که تموم شد رفتم خونه تا با خانوادم م کنم . همشون گفتن سالن پرورش قارچ برا من بهترين گزينس ، چون هم مصرفش بين مردم زياده هم با رشته ي دانشگاهيم ارتباط داره ، رفتم تو نت سرچ کردم ببينم درامدش چطوره و چيا برا احداث سالنش نياز داره ، ديدم يکيش يه سالن بزرگ با دو طرف بازه ، خب اينو بايد خودم ي جا رو اجاره کنم و بگم درس کنن ، بعد ديدم نوشته خاک و سالنش بايد جوري باشن که براي و اولين بار توش قارچ پرورش ميدي و از همه مهم تر از دامداري و مرغداري به دور باشن ، خب اينم حله اما مهم ترين نکته رطوبتش بود مخصوصا که نوشته بود ديواراش بايد جوري باشن که رطوبت بالاي 90 % رو تحمل کنن اين يعني سالن به يه رطوبت سازو هيتر قوي نياز داره ، پس بايد تو خريد رطوبت ساز و هيتر خيلي دقت کنم و اينکه دماي محيطش بايد بين 15- سانتي متر باشن که با هيتر حللش ميکنم البته بايد کولرم داشته باشه خيلي خب حله اقا احداث ميکنم اميدوارم خوب بشه .

رفتم سراغ جايي که مورد نظرم بودو پيدا کردم ، رطوبت ساز و هيترم از اينترنت سفارش دادم بقيه چيزام حضوري خريدم ،الان تقريبا 6 سال از وقتي که اين کارو شروع کردم ميگذره اولش سخت بود ولي الان در کل خوبه از کاري که شروع کردم راضيم .

ممنون ميشم نظرات خودتون بنويسيد

منبع

داستان شروع پرورش قارچ

، ,بايد ,يه ,کنم ,پرورش ,سالن ,داره ، ,باشن که ,پرورش قارچ ,کنم و ,شروع کنم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

کتاب مارکت محمد بی خیال simorgherplus جان موزیک نوشته های من تنها وبسایت دکتر هاشم دوست اینجا همه چیز هست سه سوته خرید کن تحویل بگیر